CSD Koroška enota Dravograd obvešča, da posluje na novi lokaciji, v novem stanovanjsko poslovnem objektu na naslovu Ribiška pot 2a, 2370 Dravograd.
Vsi ostali kontaktni podatki, telefonske številke in elektronski naslovi ostajajo nespremenjeni. Hvala za razumevanje.
Vlada je vzpostavila klicni center za informacije o pomoči beguncem iz Ukrajine
Urad Vlade Republike Slovenije za oskrbo in integracijo migrantov je 2. marca 2022, vzpostavil vladni klicni center, kjer bodo za pojasnila glede pomoči, ki jo Slovenija nudi državljanom iz Ukrajine na voljo strokovnjaki z različnih področij. Klicni center bo deloval vse dni v tednu od 8. do 18. ure.
Za klice iz Slovenije je na voljo brezplačna telefonska številka 080 41 42 , za klice iz tujine +386 1478 7530.
Vzpostavili so tudi poseben elektronski poštni naslov info.ukrajina@gov.si. Aktualne informacije in kontaktne številke so objavljene tudi na spletni strani gov.si v slovenskem, angleškem in ukrajinskem jeziku.
V klicnem centru bodo strokovnjaki nudili informacije glede vstopa in bivanja v Sloveniji, postopka priznanja mednarodne zaščite ter informacije na kakšen način lahko posamezniki ali organizacije nudijo finančno ali materialno pomoč.
Zajema področje 4 upravnih enot: Dravograd, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem ter Slovenj Gradec.
Število prebivalcev v regiji (na dan 1.7.2018): 70.603
Uradne ure:
PONEDELJEK: 8.00 - 12.00 in 13.00 - 15.00 SREDA: 8.00 - 12.00 in 13.00 - 17.00 PETEK: 8.00 - 12.00
Med 25. novembrom in 10. decembrom potekajo mednarodni dnevi boja proti nasilju nad ženskami in v družini. Ena izmed temeljnih človekovih pravic je življenje brez nasilja, saj nihče nima pravice izvajati kakršnegakoli nasilja nad drugo osebo. Zato sta naloga in odgovornost celotne družbe, da nasilje preprečujemo, prepoznamo, naznanimo ter tako stremimo k odpravi tega pojava. Žal pa ugotavljamo, da se nasilje v družini še vedno pojavlja, o čemer pričajo podatki...
Urad Vlade Republike Slovenije za oskrbo in integracijo migrantov je 2. marca 2022, vzpostavil vladni klicni center, kjer bodo za pojasnila glede pomoči, ki jo Slovenija nudi državljanom iz Ukrajine na voljo strokovnjaki z različnih področij. Klicni center bo deloval vse dni v tednu od 8. do 18. ure. Za klice iz Slovenije je na voljo brezplačna telefonska številka 080 41 42 , za klice iz tujine +386 1478 7530....
Obveščamo vas, da smo bili s strani Uprave za javna plačila obveščeni o zavrnjenih nakazilih za pravico varstveni dodatek zaradi ukinitve nakazil s strani Banke Slovenije na banko Sberbank. Zavrnjenih je bilo približno 100 nakazil. Pričakujemo, da bodo zavrnjena tudi nakazila za ostale pravice, ki jih izplačuje MDDSZ (pravice iz javnih sredstev, starševska nadomestila in drugo). Na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti intenzivno iščejo rešitev za...
Dragi starši, z veseljem vam sporočamo, da se lahko pridružite novi skupini za starše v programu NEVERJETNA LETA - treningi starševstva. Srečanja bodo potekala na CSD Koroška, enoti Ravne na Koroškem. Tekom izvajanja programa boste pridobili nova znanja, izkušnje, veščine, strategije ravnanj, ki vam bodo pomagale pri izzivih vzgoje in odraščanja otrok. Udeležba na srečanjih je brezplačna. Program sofinancira Ministrstvo za zdravje. Za dodatne informacije pokličete Sonjo Tiršek (02 821...
Center za socialno delo Koroška svojo dejavnost izvaja na sedežu v Slovenj Gradcu ter na enotah Dravograd, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem ter Slovenj Gradec.
CSD Koroška izvaja tudi naloge regijskega značaja, in sicer delujejo:
Služba za koordinacijo in pomoč žrtvam, ki se deli na interventno službo in krizni center,
Služba za koordinacijo obravnave v skupnosti
Služba za odločanje o pravicah iz javnih sredstev
Služba za koordinacijo invalidskega varstva
Predvidena je še ena regijskega značaja, in sicer:
Mobilna strokovna služba
Socialna varnost, ki jo želi zagotoviti država vsem svojim državljanom (Zakon o socialnem varstvu), obsega preprečevanje in reševanje socialne problematike posameznikov, družine in skupin prebivalstva, njena dejavnost pa so storitve in ukrepi namenjeni preprečevanju in odpravljanju socialnih stisk in težav ter denarno socialne pomoči namenjene tistim posameznikom, ki si sami materialne varnosti ne morejo zagotoviti.
Na Centru za socialno delo Koroška želimo zagotavljati posamezniku, družini in skupini prebivalstva pravice iz socialnega varstva, ki obsegajo:
storitve in ukrepe namenjene preprečevanju in odpravljanju socialnih stisk in težav:
socialna preventiva, ki je namenjena prav preprečevanju socialnih stisk in težav,
prva socialna pomoč, namenjena odpravi stisk in težav,
osebna pomoč v obliki svetovanja, urejanja in vodenja,
institucionalno varstvo, kot pomoč pri urejanju in plačevanju storitev,
denarne socialne pomoči, ki so namenjene tistim posameznikom, ki si sami materialne varnosti ne morejo zagotoviti zaradi okoliščin, na katere ne morejo vplivati.
Država nas pooblašča, da svojo dejavnost, v skladu z zakonodajo, opravljamo tudi po javnih pooblastilih z namenom zaščite otrok in odraslih, ki sami ne morejo poskrbeti za svoje koristi.
Želimo, da tudi z našo pomočjo živite bolje in tako lažje sledite svojim željam. Predvsem pa želimo pomagati staršem in otrokom pri zagotavljanju boljših pogojev za njihov razvoj, kot tudi starejšim boljše pogoje v obdobju staranja.
Socialnovarstvene storitve
Izvajanje socialnovarstvenih storitev nam predpisuje Zakon o socialnem varstvu, podrobneje pa izvajanje le-teh predpisuje Pravilnik o standardih in normativih socialnovarstvenih storitev.
Socialnovarstvene storitve so:
Prva socialna pomoč, ki obsega pomoč pri prepoznavanju socialne stiske ali težave, oceno možnih rešitev, seznanjanje upravičenca z možnimi socialnovarstvenimi storitvami in dajatvami, z obveznostmi, ki sledijo izbiri storitve ali dajatve ter predstavitev mreže izvajalcev, ki lahko upravičencu nudijo pomoč. Upravičenec do prve socialne pomoči je vsakdo, ki se znajde v socialni stiski, če se za storitev odloči prostovoljno, če sprejme storitev, ki jo center začne na pobudo upravičenih predlagateljev, ali če pristane na storitev, ki jo začne center po uradni dolžnosti, ali na osnovi obvestil organov in zavodov, ki so ugotovili socialno ogroženost upravičenca.
Osebna pomoč, ki obsega svetovanje, urejanje in vodenje z namenom, da bi posamezniku omogočili razvijanje, dopolnjevanje, ohranjanje ter izboljševanje njegovih socialnih zmožnosti. Upravičenci so posamezniki, ki so zaradi različnih vzrokov v socialni stiski, prognoza njihovih težav pa kaže, da bi lahko ob ustrezni strokovni pomoči v svojem okolju normalno živeli.
Pomoč družini za dom, ki obsega strokovno svetovanje in pomoč pri urejanju odnosov med družinskimi člani, strokovno svetovanje in pomoč pri skrbi za otroke in usposabljanje družine za opravljanje njene vsakdanje vloge. Upravičenci do storitve so posamezniki in družine v primerih, ko socialne stiske in težave izhajajo iz neurejenih odnosov v družini in so rešljive le s spremembami v družini kot celoti, kadar družina išče strokovno svetovanje in pomoč pri skrbi za otroke, vendar poznani vzorci vedenja in znanja družine ne zadoščajo za odpravljanje težav ter v primerih, ko socialne stiske dveh ali več družinskih članov za zagotovitev normalnih pogojev za obstanek in razvoj družine zahtevajo trajnejšo podporo in vodenje. Pogoj za uporabo storitve sta ocena, da so družinski člani motivirani za uresničevanje potrebnih sprememb v svojih socialnih vlogah ter sprejem dogovora o sodelovanju.
Institucionalno varstvo, kot pomoč pri urejanju in plačevanju storitev.
Zaposlitev pod posebnimi pogoji, kot pomoč pri urejanju zaposlitve.
Javna pooblastila so naloge, katere izvaja Center za socialno delo na podlagi številnih zakonskih, podzakonskih in drugih predpisov, zlasti:
Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih, ki ureja posvojitve, rejništvo, skrbništvo, ukrepe za zaščito otrok, njihovih pravic in koristi ter posamezne naloge za varstvo družine in otrok,
Zakona o socialnem varstvu,
Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev,
Zakona o socialno varstvenih prejemkih,
Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih,
Kazenskega zakonika,
Zakona o izvrševanju kazenskih sankcij,
Zakona o socialnem vključevanju invalidov,
Zakona o osebni asistenci in drugih.
Postopki javnih pooblastil se vodijo po Zakonu o splošnem upravnem postopku.