Na dogodku ob svetovnem dnevu zdravja, ki ga organizira Mestna občina Celje v sodelovanju z Javnim zavodom Socio Celje oz. njihovo Projektno pisarno - Celje zdravo mesto, je letos že drugič sodeloval Center za socialno delo Celje, kot pomemben deležnik pri zagotavljanju podpore in pomoči ljudem v različnih življenjskih situacijah.
Dogodka v mestu so se udeležili predstavniki različnih generacij, ki so pokazali zanimanje za delo Centra za socialno delo. Opazili smo, da jih je kar nekaj povpraševalo po informacijah, vezanih za področje dolgotrajne oskrbe, ki je trenutno zelo aktualno. Udeležencem so bile na voljo tudi različne zloženke - za vsako področje dela.
Namen udeležbe na dogodku je bil približanje Centra za socialno delo širši lokalni skupnosti, informiranje in osveščanje občanov o delu Centra za socialno delo, tako socialno varstvenih storitev in javnih pooblastil, ki lahko pomembno vpliva na življenje posameznikov.
Sodelovanje Centra za socialno delo Celje na prireditvi ob svetovnem dnevu zdravja je bilo znova pozitivna izkušnja tako za CSD Celje kot tudi za občane, ki so se zanimali za delo Centra za socialno delo. To je bilo naše drugo sodelovanje na navedenem dogodku. Ker je bilo tudi tokrat dobro sprejeto, bomo s sodelovanjem in predstavitvijo nadaljevali tudi v prihodnje. Dogodek je bil obenem tudi priložnost, da so se zaposleni delavci Centra za socialno delo Celje povezovali in podružili tudi s predstavniki drugih služb na stojnicah, izmenjavali informacije ter navezovali stike za prihodnje sodelovanje.
Alenka Kolar
Viktorija Beukovič
Koordinatorici obravnave v skupnosti