Spoštovani uporabniki in obiskovalci Centra za socialno delo Ljubljana.
Vstop na Center za socialno delo Ljubljana je v času razglašene epidemije še vedno mogoč le ob pogoju, da ste zdravi in ne kažete znakov okuženosti. O tem je potrebno ob vstopu v center podpisati izjavo. V času nahajanja v centru je potrebno obvezno upoštevati vse samozaščitne ukrepe. Ves čas je potrebno nositi zaščitno masko, držati primerno varnostno razdaljo ter ob prihodu in odhodu uporabljati sredstva za razkuževanje rok.
Nenadzorovano gibanje na centru za socialno delo ni dovoljeno, zato se na center vstopa le po predhodnem dogovoru s strokovnimi delavkami in delavci. Svoj obisk predhodno najavite in se s strokovnimi delavci za termin obiska dogovorite preko telefona ali preko e-pošte. V primeru, da ste vabljeni, s seboj prinesite vabilo. V kolikor boste prišli nenajavljeni in gre za nujne, neodložljive primere, boste na strokovne delavce počakali na označenih mestih pred centrom za socialno delo.
Vlaganje vlog v času razglašene epidemije
V času razglašene epidemije je vlaganje vlog na CSD spremenjeno. Prosimo, da kadar želite oddati vlogo ali drugo dokazilo, to storite brez vstopa v CSD, in sicer:
po navadni pošti,
po elektronski pošti,
v nabiralnik pred centrom za socialno delo,
preko e-uprave.
Predlagamo, da na posredovane vloge oz. dokumente napišete svoj elektronski naslov in telefon, kjer boste za strokovne delavce CSD dosegljivi v primeru nejasnosti ali pomanjkljive vloge.
Hvala za razumevanje in ostanite zdravi.
Vodstvo Centra za socialno delo Ljubljana
Obveščamo vas o ukrepih sedmega protikoronskega zakona za omilitev posledic epidemije za družine z otroki. Več o izplačilih enkratnega solidarnostnega dodatka za otroke, povečanega zneska dodatka za velike družine in izredne pomoči ob rojstvu otroka se lahko seznanite v nadaljevanju.
Center za socialno delo Ljubljana aktivno spremlja razvoj dogodkov, ki se nanašajo na koronavirus SARS-CoV-2 in sodeluje z Nacionalnim inštitutom za javno zdravje in Ministrstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti glede preventivnih ukrepov v zvezi s širjenjem bolezni.
Vse uporab...
Na CSD Ljubljana smo v ponedeljek, 18. januarja na delovnem sestanku gostili Varuha človekovih pravic, Petra Svetino. Varuhu smo predstavili aktualno dogajanje in delovanje centra. Spregovorili smo o skupnih vsebinah ter dilemah, ki se pojavljajo v praksi. Izpostavili smo pomen medsebojnega sodel...
V Zakonu o interventnih ukrepih za omilitev posledic drugega vala epidemije COVID-19 (PKP7), ki je začel veljati 31. decembra 2020, so določeni tudi ukrepi za lajšanje stisk družin zaradi epidemije korona virusa. Tako zakon predvideva izplačilo enkratnega solidarnostnega dodatka za otroke, poveča...
Strokovne delavke in delavci Centra za socialno delo Ljubljana v času epidemije ob obiskih družin in komunikaciji s starši opažamo, da nekatere družine zaradi materialne stiske in šolanja na domu večjih otrok, otrokom ne zmorejo zagotoviti ustrezne računalniške opreme za nemoteno izvajanje pouka ...
Iskreno in iz srca se želimo zahvaliti vsem donatorjem. Brez vaših prispevkov nam ne bi uspelo pomagati toliko ljudem v stiski. Pri naših dejavnostih so nas v letu 2020 podprli:
Center za socialno delo Ljubljana je preko svojih programov Skupnostni programi za mlade, Mladinsko središče Vič in Materinskega doma Ljubljana sodeloval pri projektu »Mala pozornost za veliko veselje«. Uporabniki naših programov so izdelali voščilnice ter napisali lepe misli in želje za starost...
Enote centra so:
Enota Grosuplje, Adamičeva cesta 51, 1290 Grosuplje,
Enota Ljubljana Bežigrad, Einspielerjeva ulica 6, 1000 Ljubljana,
Enota Ljubljana Center, Dalmatinova ulica 2, 1000 Ljubljana, (popravek)
Enota Ljubljana Moste - Polje, Zaloška cesta 69, 1000 Ljubljana,
Enota Ljubljana Šiška, Celovška cesta 150, 1000 Ljubljana,
Enota Ljubljana Vič - Rudnik, Tržaška cesta 40, 1000 Ljubljana,
Enota Logatec, Tržaška cesta 50a, 1370 Logatec in
Enota Vrhnika, Ljubljanska cesta 16, 1360 Vrhnika.
Na enotah centra za socialno delo se izvajajo socialno varstvene storitve, javna pooblastila in naloge, ki jih centrom za socialno delo nalagajo drugi predpisi, ter socialnovarstveni programi, pomembni za občino in za sodelovanje z nevladnimi organizacijami in drugi posebni projekti.
Center za socialno delo Ljubljana je krajevno pristojen za opravljanje dejavnosti v naslednjih občinah:
Mestna občina Ljubljana,
Občina Medvode,
Občina Vodice,
Občina Dol pri Ljubljani,
Občina Brezovica,
Občina Dobrova-Polhov Gradec,
Občina Horjul,
Občina Ig,
Občina Škofljica,
Občina Velike Lašče,
Občina Grosuplje,
Občina Dobrepolje,
Občina Ivančna Gorica,
Občina Logatec,
Občina Vrhnika,
Občina Borovnica,
Občina Log-Dragomer.
Število zaposlenih na CSD LJ na dan 03.06. 2019 je 315, na območju, ki ga pokriva Center, živi 440.485 prebivalcev.
Uradne ure:
pon.: 8.00 - 12.00 in 13.00 - 15.00
sre.: 8.00 - 12.00 in 13.00 - 17.00
pet.: 8.00 - 12.00
Center ima na svojem sedežu na naslovu Dalmatinova ulica 2, Ljubljana organizirano:
Skupno splošno službo,
Skupna splošna služba opravlja administrativne, kadrovsko – pravne, finančno – računovodske ter tehnično – vzdrževalne naloge.
Skupno strokovno službo
Skupna strokovna služba naloge izvaja v okviru mobilne strokovne enote in službe za koordinacijo in pomoč žrtvam, ki jo sestavljajo interventna služba in dva krizna centra (Krizni center za otroke – Hiša zavetja Palčica in Krizni center za mlade Ljubljana ). V okviru skupne strokovne službe delujejo tudi koordinatorji obravnave v skupnosti in koordinatorji invalidskega varstva.
Službo za odločanje o pravicah iz javnih sredstev.
Služba za odločanje o pravicah iz javnih sredstev vodi postopke, kot jih določa Zakon o socialnem varstvu (t.i. letne pravice - otroški dodatek, znižanje plačila za programe vrtcev, državne štipendije, dodatna subvencija malice za učence in dijake in subvencija kosila za učence).
Center ima v svoji sestavi tudi Centralno enoto za starševsko varstvo in družinske prejemke, ki deluje na enoti Ljubljana Bežigrad.
Centralna enota za starševsko varstvo in družinske prejemke odloča na prvi stopnji v zvezi s pravicami državljanov Evropske unije iz zavarovanja za starševsko varstvo in o pravicah do družinskih prejemkov v skladu s pooblastilom ministra, pristojnega za družino ter izvajala druge naloge v skladu s predpisi in aktom o ustanovitvi.